O nas

Właściciel – Lektorka: mgr Katarzyna Spałek

Gruntowna wiedza językowa: magister filologii włoskiej; studia zagraniczne na Uniwersytecie w Lecce (Włochy); kursy języka i kultury włoskiej: Universita per Stranieri “Dante Alighieri” di Reggio Calabria, Universita per Stranieri di Perugia, Universita degli Studi di Lecce.

Doświadczenie: lektor j. włoskiego od 2006 roku. Posiada uprawnienia pedagogiczno – metodyczne do nauczania języka włoskiego dzieci, młodzieży, dorosłych.

Pasje: książki i dobra kuchnia.

Lektorka: mgr Magdalena Pajkowska

Gruntowna wiedza językowa: stypendium i studia w Istituto di Lingua e Cultura Italiana Michelangelo we Florencji; Studia językowe na Uniwersytecie Warszawskim; międzynarodowy egzamin Universita per Stranieri di Siena (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera; CILS QUATTRO – livello C2).

Doświadczenie: od 1996 roku wykładowca języka włoskiego i elementów kultury Italii w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych; Od 2005 roku lektor w prywatnej szkole języków obcych; Autorka felietonów o Włoszech dla „Lata z Radiem”.

Pasje: rodzina. Jazda na rowerze.

Lektorka: mgr Alina Ewa Kruszewska

Gruntowna wiedza językowa: magister filologii włoskiej. Ukończyła kurs pedagogiczno-metodyczny dla nauczycieli języka włoskiego, a także Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy UW oraz Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskego przy WPiA UW.

Doświadczenie: lektor języka włoskiego od 2000 roku. Prowadzi kursy w szkołach oraz firmach. Tłumacz tekstów technicznych. Współautor „Słownika minimum włosko-polski polsko-włoski”/wyd. Wiedza Powszechna.

Pasje: podróże – nie tylko do Włoch oraz „wszystkie stworzenia duże i małe”, a w szczególności psy.


Lektor Native Speaker: mgr Giuseppe De Santis

Gruntowna wiedza językowa: absolwent ekonomii na Państwowym Uniwersytecie im. Aldo Moro w Bari (Włochy). Ukończył studia podyplomowe z pedagogiki w Mediolanie oraz DITALS – (Certification of Competence in Teaching Italian to Foreigners). Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Warszawie. 

Doświadczenie: Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w nauczaniu. Wykonuje  audyt językowy na rzecz wielu  międzynarodowych firm (sprawdza, czy poziom językowy pracowników lub kandydatów jest zgodny z deklarowanym). Prowadzi zajęcia na uczelni Vistula University w Warszawie, w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie oraz Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Współpracuje z wieloma szkołami językowymi, jak również naucza języka włoskiego w kilku dużych korporacjach.

Pasje: języki. Oprócz języka włoskiego i angielskiego, zna również język polski i hiszpański.

Lektorka: mgr Monika Krzon

Gruntowna wiedza językowa: filologia romańska, język włoski z programem tłumaczeniowym na Uniwersytecie Śląskim; studia językowe na Uniwersytecie w Bari. 

Doświadczenie: od trzech lat lektorka języka włoskiego; tłumaczka podczas licznych wydarzeń kulturowych i sportowych m.in. Mistrzostw Europy Zunifikowanej Piłki Siatkowej w 2017 roku.

Pasje: nauczanie j. włoskiego, dialektologia włoska, językoznawstwo kognitywne, wspinaczka i praca z dziećmi .

Lektorka Native Speaker: mgr Sara Bedogna 

Gruntowna wiedza językowa: ukończona filologia włoska specjalizacją tłumaczeniową w Katedrze Italianistyki na Uniwersytecie Łódzkim, praktyki w Szkole Językowej Studia Parla Ama w Łodzi. Urodzona we Włoszech, w romantycznej Weronie, gdzie spędziła 8 lat. 

Doświadczenie: lektorka w prywatnej szkole języka włoskiego, dwukrotna laureatka w konkursie „Prawo w tłumaczeniu”, wykonawca nagrań lektorskich do książek naukowych w języku włoskim. 

Pasje: języki romańskie, taniec ludowy, książki. 

Lektorka: mgr Elżbieta Kosela-Turek

Gruntowna wiedza językowa: ukończyła Filologię Włoską na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowe Studia Kształcenia Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej w Warszawie w zakresie tłumaczeń prawniczych i sądowych, Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Pedagogiczne w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Stypendystka kursu języka i kultury włoskiej organizowanego przez Instytut Włoski w Warszawie w ramach współpracy z Società Dante Alighieri w Marche. Ukończyła studia zagraniczne na Università degli Studi di Siena w ramach międzynarodowego programu Erasmus, na którym studiowała semiotykę, filozofię i historię kina włoskiego. Jest nadzwyczajnym członkiem Tłumaczy Specjalistycznych i Sądowych.

Doświadczenie: właścicielka firmy Elżbieta Kosela-Turek – Włoski a modo mio, prowadzi kursy języka włoskiego dla dorosłych i młodzieży. Współpracuje z firmami, szkołami językowymi i publicznymi oraz z agencjami tłumaczeń.

Pasje: podróże, sztuka, dobry film, książka, muzyka i kuchnia, psychologia, pilates, bieganie, rower.

Lektor: mgr Damian Pisarski

Gruntowna wiedza językowa: studia w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki oraz w Instytucie Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Śląskim; liczne pobyty we Włoszech; licencja przewodnika turystycznego w Republice San Marino; Podyplomowe Studia do Nauczania Języka Polskiego jako Obcego; udział w konferencjach naukowych (językoznawstwo i glottodydaktyka); przygotowanie pedagogiczne.

Doświadczenie: w latach 2014-2017 wykładowca na Uniwersytecie Śląskim (język włoski, kultura Włoch oraz przedmioty slawistyczne); tłumacz języka włoskiego i słowackiego; nauczyciel języka polskiego dla obcokrajowców; znajomość języków: włoski, angielski, słowacki, rosyjski

Pasje: języki obce, kultura żydowska i podróże

Lektorka Native Speaker języka włoskiego: mgr Viola Di Palma

Gruntowna wiedza językowa: urodzona w Neapolu w polsko-włoskiej rodzinie, wychowała się w Pompejach. Mieszkała w Rzymie, gdzie ukończyła studia na Uniwersytecie „La Sapienza”. Język włoski jest jej językiem ojczystym. Włada również biegle językiem polskim i angielskim

Doświadczenie: od 2009 r. lektor j. włoskiego. Posiada również doświadczenie w tłumaczeniach pisemnych i ustnych (m.in. dla Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie). Brała udział w nagraniach do podręcznika do nauki włoskiego Wydawnictwa Rea Press w Warszawie.

Pasje: sztuka, muzyka klasyczna i śpiew operowy.    

Lektorka: mgr Laura Wróbel-Laumann

Gruntowna wiedza językowa: studia na Wydziale Lingwistyki Stosowanej  na Uniwersytecie Warszawskim i Filologicznym na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studia zagraniczne na Uniwersytecie Bolońskim na Wydziale Literatury i Języków Obcych. Spędziła we Włoszech 4 lata. 

Doświadczenie: lektorka z doświadczeniem, prowadziła lektoraty na wyższej uczelni w Warszawie, a także zajęcia dla młodzieży w Gruzji w szkole w Tbilisi. 

Pasje: kultura innych krajów, podróże, pływanie.